Debriyaj

Debriyaj ürün sayısı 400
Dökümanlar
Videolar

Aracın hareket etmesini ve vites değiştirmesini sağlayan aynı zamanda motordan aldığı itiş enerjisini tekerleklere aktaran sisteme Debriyaj Sistemi denir. Kavrama sistemi olarak da bilinen bu sistem, araçların sorunsuz bir şekilde hareket etmesini sağlayan ivmenin kaynağıdır.


Debriyaj sisteminin geçici olarak motorla vites kutusu arasındaki bağlantıyı kesmesinde ve ani hız değiştirilmesi durumlarında önemi büyüktür. Ayrıca bir taşıtın durur halden belirli bir hızdaki harekete geçişi mümkün değildir. Bu gibi durumlarda düşük bir hızdan daha yüksek bir hıza veya yüksek bir hızdan daha düşük bir hıza aniden geçilmesi halinde büyük bir sarsıntı meydana gelmektedir. Bu hareketi ileten parçaların aşırı derecede zorlanarak hasara uğrayabilmesi mümkündür. Debriyaj ilk kavrama esnasında motorun hareketini vites kutusundan tekerleklere kademeli olarak iletir ve taşıtın sarsıntısız şekilde harekete geçmesini sağlamış olur.


Rahat bir sürüş için ilk kalkış ve yol devamlılığında zengin ürün yelpazesiyle en yüksek verimden taviz vermeyen Orex onaylanmış, orijinal üretici kalitesinde ürünlerinin kullanım ömrünü arttırırken yüksek güvenlik ve konfor ile sürüş deneyimi sağlar.

Uyumlu Araçlar

Yardım Merkezi
Yardım Merkezi