Lojistik

Otomotiv yedek parça sektöründe, gelişen ve değişen dünya şartlarında müşterilerimizin taleplerini karşılamak üzere tüm ürünlerimizin, başlangıç noktasından tüketildiği son noktaya kadar tedarik zinciri içerisindeki hareketinin, en etkili bir biçimde planlanması, uygulanması, taşınması, depolanması ve kontrol altında tutulmasını kusursuz bir hizmet anlayışıyla yönetiyoruz. Dünya genelinde uzak veya yakın mesafe gözetmeksizin en hızlı lojistik hizmetini sağlamak adına tüm gücümüzle çalışıyoruz. 15 bin’ den fazla ürün çeşidimizi Türkiye’nin dört bir köşesine ve 100’den fazla ülkeye ulaştırarak müşteri portföyümüzü genişletmeyi hedefliyoruz.

Dünya çapında ağır vasıta ve hafif ticari yedek parça tedariğinde hizmet veren Orex, müşterilerine depolarından yılda 5.000.000 desi ağırlığında ürünün taşımacılığını gerçekleştirerek, zamanında ve kusursuz teslimatlar yapmaktadır.

Orex, müşteri taleplerini hızlıca karşılayabilecek gelişmiş bir alt yapıya sahiptir. Lojistik merkezlerine ulaşan siparişler, kolaylıkla tedarik edilip sevkiyat aşamasına hazır hale getirilir.

Orex, güçlü lojistik ağlarıyla tüm ihtiyaçlarınızı dünyanın dört bir yanına güvenli bir şekilde ulaştırır.

Sayılarla Lojistik

Lojistik Merkezlerimiz
OREX olarak, Türkiye’de İstanbul Avrupa ve Anadolu yakasında, Ankara, Samsun, İzmir ve Gaziantep’ te de olmak üzere toplamda 6 lokasyonumuz bulunmaktadır. Tüm merkezlerimiz son teknolojiye uygun, kullanım açısından son derece kapsamlı bir biçimde depo otomasyon sistemleri ile dizayn ve entegre edilmiştir.
20.560 m2 Depolama Alanı
Depomuza mal kabul ile girişi yapılan tüm ürünleri kalite standartlarına uygun, paketleme ve ambalajlama işlemlerinden geçirerek, ürün sıralama gereksinimlerine göre raflı sistemlerimize yerleştirilmesi yapılarak, gelen müşteri talepleri doğrultusunda sevkiyat aşamasına kadar güvenli koşullarda depolanmasını sağlıyoruz.
100+ Çalışan Personel
Lojistik departmanı ekibimiz, sayısı her geçen gün artmakta olup şu an 100’ü aşkın personelden oluşmaktadır. Çalışma ortamımız, güçlü kurum kültürüne sahip, ortak değerleri önemseyen, şeffaflık ilkesini ön planda tutan, iş sağlığı ve güvenliği kalitesinden asla ödün vermeyen huzurlu ve ideal bir yapıya sahiptir. Ekipte yer alan çalışanlarımız da uyumluluk sağlayabilen, dürüst ve güven veren, takım ruhu ile hareket eden, işini en iyi şekilde yapan bireylerden oluşmaktadır.
5.000.000+ Desi Ürün Kargo Taşımacılığı
Müşterilerimizden gelen talepler doğrultusunda, siparişi alınan ürünlerimizin kullandığımız teknolojik alt yapı sayesinde hızlıca hazırlayarak, paketleme işlemlerinin ardından, ağırlıkları veya ölçüleri itibariyle uygun araç ve ekipmanlar kullanılarak güvenli bir şekilde yüklenmesini gerçekleştiriyoruz. Böylece yük takibini sorunsuzca yönetip tam zamanında teslimatlar sağlıyor ve yılda toplamda 5.000.000 desi ağırlığında taşıma hizmeti vererek başarılarımızı tüm dünyaya taşıyoruz.
4.000+ Dağıtım Noktası
Tedarik zincirindeki son aşamalardan biri de dağıtımdır. Müşteri taleplerini hızlıca karşılayabilmek adına, sipariş tedarik süresinin kısaldığı, doğru miktar ve doğru zamanda 4.000’den fazla noktada son kullanıcıya erişim sağlıyoruz. Böylelikle verimliliğimizi en üst düzeye taşıyarak, müşteri beklentilerini maksimum fayda ile çözüme kavuşturuyoruz. Çünkü iyi bir tedarik zinciri yönetiminin, müşteri memnuniyeti odaklı bir hizmet anlayışından geçtiğine inanıyoruz.
Dakikada 36 Ürünün Toplanması
Tedarik zinciri işleyişinin ve bilgi akışının sorunsuz ilerleyebilmesi, sürecin tamamının optimizasyonu ile mümkündür. Lojistik ekibi olarak, koordine bir sistemle, en iyi ve en hızlı hizmeti sunabilmek için tüm gücümüzle çalışıyor ve her 4 dakikada bir teslimat ulaştırıp, 100’den fazla ülkeye ihracat gerçekleştiriyoruz.

Lojistik Ağı

Her geçen gün genişleyen dağıtım ağımızla sizlere daha iyi hizmet verebilmek için lojistik faaliyetlerimizin tüm süreçlerinde entegre alt yapımız ve güçlü lojistik bağlantılarımız ile tüm ürün ve hizmetlerimizin son kullanıcıya kadar takibini yaparak tam zamanında teslimatlar gerçekleştiriyoruz.

Yardım Merkezi
Yardım Merkezi