Diferansiyel - Aks

Diferansiyel - Aks ürün sayısı 733
Dökümanlar
Videolar

Motordan aktarılan enerji güç aktarma organlarından geçerek tekerleklere iletilmektedir. Güç aktarma organları içerisinde vites kutusundan sonra diferansiyel büyük bir öneme sahiptir. Güç aktarma organları içerisinde moment artışı ve taşıt viraj dengesini sağlayan dişli sistemine Diferansiyel sistemi denir.


Motordan çıkan hareket, debriyaj (kavrama) ve vites kutusundan geçtikten sonra diferansiyele iletilir. Önden çekişli araçlarda, diferansiyel vites kutusu ile birlikte hareket ederken; arkadan itişli araçlarda diferansiyele şaft ile gelen hareket, iki ayrı mile (akslara) aktarılarak tekerleklere iletilir. Bilindiği gibi bir taşıt, yol şartlarından kaynaklanan nedenlerden dolayı sürekli olarak düz bir yolda ilerleyemez. Virajlarda veya dönüşlerde taşıtın tekerleklerinde kayma meydana gelmemesi ve taşıtın güvenli bir şekilde virajda seyretmesi gerekmektedir. Bu sebeple diferansiyel grubunda ürün malzeme kalitesi çok önemlidir.


Araçların tamir ve bakımı için OREX, onaylanmış orijinal üretici kalitesinde diferansiyel ve aks parçaları tedarik edilmektedir. Güvenli bir sürüş ve yolculuk deneyimine destek olan Orex Diferansiyel-Aks Grubu, araçlarda meydana gelene komplike durumları minimum seviyesine indirmektedir.

Uyumlu Araçlar

Yardım Merkezi
Yardım Merkezi