Fren Sistemi

Fren Sistemi ürün sayısı 1664
Dökümanlar
Videolar

Aracın hızını azaltan ve gerektiğinde güvenli bir şekilde durmasını sağlayan sürüş kontrol sistemine Fren sistemi denilmektedir. Bu nedenle taşıtın fren sisteminden, çok yüksek güvenilirlik ve dayanıklılık beklenmektedir. Taşıt, hızlı ve güvenli bir biçimde her türlü iklim ve yol şartlarında durabilme yeteneğine sahip olmalıdır.


Araçlarda taşıt türüne göre birden fazla fren sistemi kullanılmaktadır. Günümüzde yaygın olarak kullanılan fren sistemleri; hidrolik ve havalı fren sistemleridir. Ağır vasıta araçlarda havalı fren sistemi, Binek ve Hafif Ticari araçlarda ise hidrolik fren sistemi kullanılmaktadır. Motor, aracı hareket ettirmek için ısı enerjisini kinetik (hareket) enerjiye dönüştürür. Frenler ise motorun aksine bu hareket enerjisini aracı durdurmak için ısı enerjisine geri çevirir.


Fren sistemini oluşturan birçok parça aracın önemli görev yerlerinde iş yapmaktadırlar. Ani duruş, güvenli park gibi durumlarda frenleme işlemi araçta kullanılan malzemenin önemini arttırır. Orex, onaylanmış orijinal üretici kalitesi ile yüksek performansın ve uzun ömürlü kullanımı garanti altına alınmaktadır. Orex fren sistemi ürün ailesinde yer alan fren balataları uluslararası standartlarda E belgesine sahiptir. Hızlı, kolay ve güvenilir montaj imkânı ile müşterilerin kullanımına sunulmaktadır.

Uyumlu Araçlar

Yardım Merkezi
Yardım Merkezi