Motor ürün sayısı 1387
Dökümanlar
Videolar

Enerji üreten veya üretilmiş enerjiyi kullanarak belirli bir hizmet veren düzeneklere makine denir. Yapısında bulunan yanma odasında yakıtı ve havanın oksijeni ile yanarak önce ısı enerjisine, sonra bu enerjiyi hareketli parçalar yardımıyla mekanik enerjiye dönüştüren makinelere İçten Yanmalı Motor denir.


Günümüzde kullanılan 4 zamanlı motorlarda gerçekleşen çevrim, kam milinin 1 tam tur, krank milinin 2 tam tur dönmesi (Emme-Sıkıştırma-İş-Egzoz) ile meydana gelen işlemler motorun çalışma prensibini oluşturur. Motor bloğunun üzerine bağlı olan ya da dolaylı yoldan bağlanan motor parçaları; Sabit motor parçaları ve Hareketli motor parçaları olarak ikiye ayrılmıştır.


Motorun güvenli bir şekilde çalışması ve uzun ömürlü olabilmesi için motor yedek parçalarının malzeme kalitesi büyük önem taşır. Motoru besleyen parçaların aşınmaya karşı maksimum koruma ve güvenilirlik sağlaması, sızdırmazlık özelliğine sahip olması gerekmektedir. Orex onaylanmış, orijinal üretici kalitesindeki motor grubu ürün yelpazesi ile tüm beklentileri fazlasıyla karşılamaktadır.

Uyumlu Araçlar

Yardım Merkezi
Yardım Merkezi