Şaft ürün sayısı 79
Dökümanlar
Videolar

Vites kutusu çıkış milinden alınan hareketin diferansiyele iletilebilmesi için kullanılan ara mile Şaft Sistemi denir. Kardan mili olarak da bilinen Şaft, vites kutusunda oluşturulan döndürme momentini veya torku diferansiyele aktarır. Yapısal olarak genellikle arkadan itişli taşıtlarda bu parçaya ihtiyaç duyulsa da şaftlar farklı açılarda ve yerlerde kullanılabilmektedir.


Şaftlar, içi dolu veya boş olarak yapılan millerdir. Aynı zamanda kaliteli çelikten yapılır ve burulma titreşimlerine karşı kauçuk takozu damperlerle desteklenir. Günümüz taşıtlarında genellikle içi boş mil şeklinde üretilmektedirler. Millerin içinin boşaltılması hem hafif hem de dayanıklı olmalarını sağlar. İçi dolu millerin ise ağırlığının fazla olması nedeniyle oluşacak atalet momenti, çalışmayı negatif yönde etkilemekle birlikte milin eğilme riskini de artırır. Hareket iletimi sırasında istenmeyen ağırlıkların taşınması fazla yüklerin yataklara binmesine yol açar. Bu sebeplerden dolayı kullanılan malzeme kalitesinin önemi parça ömrüne büyük etki eder.


Şaft grubunda dayanıklı, kaliteli ve uluslararası standartlara uygun zengin ürün yelpazesi bulunan OREX, onaylanmış orijinal üretici kalitesindeki şaft ürün grubu ile performanstan ödün vermeden hizmet vermektedir.

Uyumlu Araçlar

Yardım Merkezi
Yardım Merkezi