Soğutma Sistemi

Soğutma Sistemi ürün sayısı 1817
Dökümanlar
Videolar

Motor parçalarının ve motor yağının aşırı ısınmasını önlemek, motoru en verimli ısıya en kısa zamanda yükseltmek ve motorun tam güç verecek şekilde çalışma sıcaklığında kalmasını sağlayan parçaların bütününe Soğutma Sistemi denir.


Çalışma şartları ne olursa olsun soğutma sistemi, motoru en verimli ısıda çalıştırmalıdır. Motorun çalışması sırasında silindir duvarları, pistonlar ve silindir kapağı gibi parçalar da büyük miktarda ısıyı absorbe eder. Eğer motorun bu kısımları çok ısınırsa yağ filmi yanar ve yağ tabakası yağlama özelliğini kaybeder. Bu nedenle motor hasar görebilir. Olumsuz etkileri ortadan kaldırmak için motorun tamamen soğutulması da çözüm değildir. Çünkü motor çalışma sıcaklığına ulaşmadan istenilen gücü veremez. Bundan dolayı motor çalışma sıcaklığına ulaşıncaya kadar soğutma sistemi devreye girmeyecek şekilde tasarlanmıştır. Dolayısı ile soğutma sistemi, motoru normal çalışma sıcaklığında tutmalıdır.


Her geçen gün daha önemli hale gelen ısı yönetim sistemlerindeki teknolojik yenilikleri ve beklentileri yakından takip eden Orex,zengin ürün portföyünü her geçen gün bu yönde geliştirmeye devam etmektedir. Zorlu şartlarda bile en yüksek performansı sağlamak üzere üretilen, Orex onaylanmış ve orijinal üretici kalitesindeki soğutma sistemi ürün grubu, yakıt tüketiminin de azaltılmasına destek olmaktadır.

Uyumlu Araçlar

Yardım Merkezi
Yardım Merkezi